EN

Jeździec na Piasku

Alfred Broda - 2011-06-19 00:05:28

Witam!

Jakiś czas temu przyszło mi do głowy stworzenie wirtualnego świata który składa się głównie z piasku. Mieszkańcy poruszają się po nim głównie po jego powierzchni przy pomocy maszyn inspirowanych ciężkimi terenowymi ciężarówkami, tzw."Wozidłami".

Dune 2 - Quad

Wiem że pomysł ten wywodzi się głównie z moich pierwszych spotkań z grą Dune 2 w dzieciństwie... Zawsze intrygowały mnie Quady - wryły się mocno w moją pamięć na długo przed tym jak Polacy pierwszy raz usłyszeli hałaśliwy silnik jednego z tych niewielkich pojazdów spalinowych. Ale Quad w Dune 2 to nie było coś takie jak pojazdy często nierozważnie kupowane dzieciakom na komunię. Quad w Dune to pojazd który wydawał mi się większy nawet od wspominianego wozidła - jedyne podobieństwo to typ opon i fakt posiadania czterech kół. Nie wspominam nawet o Trike-ach, ich mniejszych trzy kołowych kuzynach.

Tak więc mój świat to planeta pokryta w większości piaskiem i skałami, którego zaawansowanie technoogiczne nie jest tak duże jak w Dune. Pojazdy są napędzane silnikami Diesla (nadal zastanawiam się skąd biorą paliwo) i tym podobnymi. Wszechobecną pustynię można wytłumaczyć jakimś naturalnym lub wywołanym przez mieszkańców kataklizmem... Albo może nie powinno ich tam być, zostali przywiezieni na pokładzie statku kosmicznego? Ten element historii pozostaje jeszcze niewiadomą, ale na pewno znajdę pretekst by umieścić tam zapomniane instalacje i niespodzianki dla wytrwałych poszukiwaczy.

Jak narzaie powstało koło takiego pojazdu i to mogę akurat pokazać.

Mam też to koło wpięte w Blenderowy Game Engine z pełną obsługą Soft Body Bulleta - prezentuje i zachowuje się obiecująco jak na jeden wieczór pracy. Mam nadzieję że znajdę czas i energię by kontynuować ten pomysł.

RC Virus Test Kamery
Ostatni lot Promu Kosmicznego >