EN

aPad na warsztacie

Alfred Broda - 2011-11-23 19:21:22

Witam!

Jakiś czas temu kupiłem sobie "aPad" - tani Chiński tablet/pad. Nazwa to oczywiście modyfikacja "iPad" bo klonem owego jest to urządzenie. Klon to może zbyt dużo powiedziane, łączy je chyba tylko wygląd - system operacyjny mojego pada to Android (stąd nazwa). Jestem dosyć zadowolony ze swojego zakupu, cena nie przekroczyła 300 PLN, z przesyłką z Tajwanu też nie było problemu - dotarł w mniej niż dwa tygodnie.

Jak to zawsze bywa kiedy nacieszę się jakimś urządzeniem, zastanawiam się jak je ulepszyć. Pierwszą rzeczą którą zrobiłem było poprawienie zasięgu karty bezprzewodowej. Nie to żeby był zły, ale pozostawiał trochę do życzenia - w najdalszym kącie mieszkania ledwo miałem zasięg. Jak się okazało mieliśmy też kiepski router... Piszę mieliśmy bo od momentu zrobienia poniższych zdjęć do czasu pisania tego wpisu nasz stary D-Link zepsuł się i został wymieniony na znacznie lepszy Netgear (który jest jednocześnie bardziej stylowy). Tak czy inaczej moja praca nie poszła na marne, ze starym routerem poprawiłem zasięg bezprzewodówki z 1-2 do 2-3 kresek na ikonce (na nowym to 3-4 czyli maksimum) co daje jakieś 25%. Modyfikacja była prosta, wystarczyło podłożyć nieco gąbki pod kartę bezprzewodową żeby była dalej od metalowej obudowy wyświetlacza... Tak oto wygląda mój aPad po rozmontowaniu:

360 Stopni Rzeczywistości FPS
Starszy Znak >
+ Skomentuj to
  • Re: Ajjjj paadłłłłł
    Alfred Broda - 2011-12-02 18:59:14
    Mój aPad działał oryginalnie bez zarzutu, czasem miał sytuacje że na dłużej pozostawał na ekranie z filmu, ale zawsze uruchamiał się ostatecznie. Piszę w czasie przeszłym bo w trakcie swoich eksperymentów zmieniłem firmware... Teraz jest "rooted" i chyba chodzi nieco szybciej. Co prawda straciłem tą fajną animację ładowania, ale uzyskałem sporo nowego oprogramowania (aktualizację Android Marketu między innymi) więc nie narzekam. Wrzucę na bloga info co i skąd... ;-)
  • Ajjjj paadłłłłł.........
    Marta - 2011-11-27 10:51:44
    Aaa no ciekawostka:P Może się odważę zrobić podobne ulepszenie :). Ja ze swojego tez jestem zadowolona, jednak miałam z nim ostatnio małe przeboje. Coś w tym stylu http://www.youtube.com/watch?v=gX_2Ac3Pkd4. Ile ja się napociłam żeby to naprawić :/. Udało mi się w rezultacie i od tamtego czasu jest git. Miałeś może podobne przeboje? pozdrowionka :) Marta